Популярні статті
  Розповісти друзям


  Юрій Олеша. Три Товстуни.


  Юрій Карлович Олеша – російський прозаїк і драматург.
  Народився майбутній письменник у Єлисаветграді (зараз Кіровоград). Його батько був збіднілим польським дворянином. У 1902 році сім’я переїхала до Одеси. Насичене культурне життя міста сприяло вихованню майбутнього письменника. Ще навчаючись у гімназії, Олеша почав писати вірші. По закінченні гімназії в 1917 році вступив до Одеського університету, де протягом двох років вивчав юриспруденцію. У студентські роки спілкувався з молодими письменниками – В. Катаєвим, Е. Багрицьким, І. Ільфом та Є. Петровим.
  Просмотров: 452
  Комментариев: 0
  Шолом-Алейхем. Хлопчик Мотл


  „І нехай краще ім’я моє буде згадано у веселощах, ніж зовсім не згадано”. Ці слова належать найвідомішому із єврейських письменників – Шолому-Алейхему. Його справжнє ім’я – Шолом Нохумович Рабинович. А псевдонім Шолом-Алейхем у перекладі з їдиш означає «Мир вам!».
  Просмотров: 439
  Комментариев: 0
  Ерік Еммануель Шмітт. Оскар і Рожева Пані


  Ерік Еммануель Шмітт – сучасний французький прозаїк, драматург, сценарист, есеїст. Народився 28 березня 1960 року в Ліоні в сім’ї вчителів. У юні роки вчився грати на фортепіано і готувався до кар’єри композитора. Але під час навчання в коледжі почав виявляти літературний талант, а тому поступово пожертвував музикою заради письменства. Закінчивши престижний Вищий педагогічний інститут і захистивши докторську дисертацію з філософії, Шмітт починає викладати спочатку в ліцеї Шербура, а потім в університеті Шамбері.
  Просмотров: 2055
  Комментариев: 0
  Ернест Сетон-Томпсон. Маленькі дикуни


  Ернест Сетон-Томпсон все життя присвятив вивченню природи. Це був той щасливий випадок, коли робота і захоплення повністю співпали. «Я пішов своєю власною стежкою, – говорив письменник, – не знаючи і ні в кого не питаючи, чи це найліпша дорога. Я знав лише одне: це була моя дорога».
  Просмотров: 1517
  Комментариев: 0
  О. Генрі. Вождь червоношкірих.


  О. Генрі – псевдонім Вільяма Сіднея Портера, американського письменника, визначного майстра короткого оповідання, автора 273 новел.
  Просмотров: 1876
  Комментариев: 0
  Даніель Дефо. Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо


  Даніель Дефо – англійський письменник, публіцист, журналіст, автор робіт з економіки, історії, географії та інших наук.
  Просмотров: 617
  Комментариев: 0
  Вступ. Хрестоматія до уроків позакласного читання. 6 клас
  Ви готові продовжити подорож у Країну Книг? З кожним роком вона стає для вас більш цікавою і захоплюючою.
  Просмотров: 382
  Комментариев: 0