Популярні статті
  Розповісти друзям


  Від авторів

  Від авторів

  Дорогі друзі!

  Ви розпочинаєте свою подорож до країни, що має назву «Книгоманія». У цій країні ви дізнаєтеся про відважного Маленького Мука, зрозумієте, що розум людини важливіший за вроду, разом з Нільсом Хольгерсоном здійсните дивовижні мандри з дикими гусаками Швецією, помрієте з Пеппі Довгоюпанчохою, ким ви станете у майбутньому, познайомитеся з Ракетою на чотирьох лапах, а також щиро посмієтеся над дивами казок по телефону та витівками веселого Дениска Корабльова.

  Книга, яку ви тримаєте в руках, поведе вас у світ незвичних історій і казок, де щохвилини відбуваються дива і де добро обов’язково отримує перемогу над злом.

  На дорогах, де живуть книжки, зустрінете, любі друзі, і людей, що написали їх для вас: Ш. Перро, В. Гауфа, С. Лагерлеф, В. Драгунського, Дж. Родарі, А. Ліндгрен, Дж. Стронга. Ці письменники творили у різні часи й у різних країнах. Маємо надію, що їх книги подарують вам велике задоволення.

  Укладачі хрестоматії пропонують вам після прочитання кожного твору завдання, що розраховані, у першу чергу, на вашу самостійну роботу. Різноманітні рубрики запитань допоможуть вам не тільки глибоко осягнути зміст прочитаного, а й спрямувати увагу на художні особливості творів, дізнатися цікаві факти з життя письменників та порівняти тексти творів з їх відомими екранізаціями.

  Книжка допомагає людині пізнати себе і зрозуміти навколишній світ. Чарівні казки, захопливі розповіді про добрих і сміливих людей, про таємниці природи, про те, як живуть різні народи в далеких і близьких краях, про що вони мріють і як прагнуть до щастя… – про все розповідає книжка. Недарма часто-густо трапляється так, що вчасно прочитаний твір підказує людині вибір життєвого шляху.

  І чим би ви в школі не захопилися – історією, природознавством чи технікою, науковими пошуками – вам на допомогу завжди прийдуть книги.

  Прочитайте вдумливо натхненні рядки Дмитра Павличка про книгу, адже вона – глибинне джерело людських знань:

  У книги люди, наче бджоли в соти,
  Знесли духовний, чародійний мед.
  Сліпцеві очі ним потри, і вмент
  Побачить сонце й голубі висоти,
  Відчує мислі найстрімкіший лет,
  Збагне людські страждання і турботи,
  Поможе іншим темряву збороти,
  Рвучи з очей пов’язки чорних лент!
  Благословенна та ясна година,
  Коли буквар до рук бере дитина,
  Коли читає «Кобзаря» юнак.
  Коли Франка «огромнії сонети»
  Підносять дух, коли говорять Гете,
  Шекспір, Міцкевич, Лермонтов, Бальзак.

  Отже, перегорнімо сторінку і почнімо читати.

  Пам’ятайте, друзі, що тільки від вашої працездатності, наполегливості, душевного настрою залежатиме, наскільки читання принесе вам задоволення і зробить ваше серце чуйним і добрим.

  Костянтин Паустовський

  Розумні і вірні друзі

  Є вираз: «Скажи мені, з ким ти дружиш, і я скажу тобі, хто ти». З таким же правом можна сказати: «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу тобі, хто ти». Людина, яка любить і вміє читати, – щаслива людина. Круг неї завжди багато-багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі ці – книги.

  Книги зустрічають нас у ранньому дитинстві і ведуть нас усе життя. Вони змушують нас працювати, без упину вдосконалюватись, щоб ми могли стати справжніми людьми…

  Величезний світ – принадний і розмаїтий – рине до нас у кімнату зі сторінок улюблених книг.

  Ми переходимо екватор на фрегаті «Паллада» і разом з хоробрим адміралом Беллінсгаузеном чуємо зловісний гуркіт прибою об крижані береги Антарктиди.

  Ми зустрічаємося з Пугачовим в буран і, розтривожені, бачимо сльози дикунів Нової Гвінеї, коли ті проводжають свого великого захисника й друга Міклухо-Маклая.

  Ми чуємо ріг Роб Роя в туманних шотландських горах, скрегіт іржавих лат Дон-Кіхота, тупіт Горбоконика.

  Ми спускаємось на морське дно з капітаном Немо і разом з Водоп’яновим сідаємо на вічні льоди Північного полюса.

  Ми чуємо радісне скавуління Каштанки, бачимо, як з поліна витикається довгий ніс цікавого Буратіно.

  Всього не перелічиш, не розкажеш, тому кожен із нас втрачає спокій, коли бачить купку нових книг. Що таїться в них? Які цікаві люди й події?

  Читайте, читайте й читайте! Читайте не поспішаючи, щоб не втратити жодної краплі дорогоцінного змісту книг. Людина, що «ковтає» книги, схожа на мандрівника, який знайомиться з країною з вікна вагона.

  Привчайтеся читати повільно, все вбираючи в себе, обдумуючи, уявляючи самого себе в гущі тих подій і обставин, що ними сповнена книга, стаючи немовби безпосереднім їхнім свідком і навіть учасником. Лише тоді перед вами відкриється створений письменником великий чарівний світ.

  Кажуть, що є діти, які не полюбляють описів природи і часом поминають їх у книгах. Але у кожній билинці, в кожній квіточці, в кожнім листочку, в кожній співучій пташці, в хмарах, у вітрах, у глибині прозорих річок – повсюди таїться багато цікавого. Візьміть будь-який хороший визначник рослин – і ви дізнаєтесь про кожне дерево чи про польову квітку багато дивовижних, а іноді навіть казкових речей, – про їхню цілющу силу, про те, як штопором вгвинчується у землю насіння, як повертається листя за сонцем, як розумно розподілено його на гілках, про те, як поводяться різні рослини перед дощем.

  Читайте, але вмійте стримувати себе, якщо книга відволікає вас від навчання, від роботи. Одна школярочка розпачливо пише про це:

  «Як мені бути, що мені робити? Коли я починаю читати книжку, то не можу відірватися від неї, все читаю, читаю, поки не захочеться спати. Коли ж у цей день мені треба готувати уроки, то я через цю книжку навіть не заглядаю в підручник».

  Я добре розумію стан цієї дівчинки. Але ж дівчинка мусить пам’ятати, що людина, яка володіє знанням, має від книг набагато більше користі і втіхи, ніж людина з обмеженим пізнанням.

  Спершу треба вчитися, а потім уже читати. Це – закон. Адже людина, щоб прилучитися до чарівного світу книг, повинна насамперед подолати грамоту, мусить навчитися читати. Будь-яка галузь знань, чи то математика, чи географія, чи фізика, чи історія, чи ботаніка, готує нас до найкращого сприймання книг.

  Могутність, мудрість і краса літератури відкриваються у всьому своєму безмежжі тільки перед людиною освіченою й допитливою.

  Читайте! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги.

  Просмотров: 146
  Комментариев: 0
  Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
   
  Другие новости по теме:


  Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.